12:15
המוזיאון סגור עכשיו
הפתיחה הבאה 30.01.2023 10:00
הדפסהשיתוף
  • חיי הטבע באיי גלאפגוס
    איי גלפגוס - אוצרות הטבע של אקוודור | התערוכה סגורה

איי גלפגוס - אוצרות הטבע של אקוודור | התערוכה סגורה

תערוכת צילומים של הצלם ג'ונתן ר. גרין, חובב טבע, מדען ואיש שמירת הטבע.

הצילומים בתערוכה מגלמים את היופי העז, הרוח והמהות של הסביבה הייחודית של איי גלפגוס. נוסף על הפן האסתטי, התערוכה מבקשת להעלות את המודעות לצורך לדאוג לעתיד בר-קיימא ולהפסיק את הפעולות ההרסניות שגורמות נזק בלתי הפיך לסביבות עדינות מעין אלו. התמונות הן כלי חשוב במאבק לשימור פלאי הטבע בעולם, לא רק לטובת האתרים עצמם, אלא גם לטובת הקיום המשותף שלנו ושל כל מה שמגדיר את האנושיות.

גלפגוס הוא אחד הארכיפלגים השמורים ביותר בעולם, המהווה גן לאומי ושמורת טבע ימית. בשנת 1978 הכריז אונסק"ו על איי גלפגוס כאתר מורשת עולמית. צ'רלס דרווין, שהגה את תיאוריית האבולוציה והברירה הטבעית, המוצגת בספרו מוצא המינים, שאב השראה מהחיים באיים.
השנה אנו מציינים שישים שנה להכרזת הגן הלאומי גלפגוס ולהקמת קרן צ'רלס דרווין, שמאמציהם המשותפים תרמו לשמירת הארכיפלג.

תערוכת "עולם החי באיי גלפגוס" מורכבת מ- 32 תמונות של בעלי חיים ונופי טבע מרהיבים שצילם ג'ונתן גרין, ביניהן מינים רבים של בעלי חיים אנדמיים כמו קורמורן גלפגוס ואיגואנת גלפגוס יבשתית. עוד ניתן לראות את קשת דרווין וסלע פינאקל, כרישים, צבי ים ועופות ימיים אחרים.

התערוכה הוקמה וקודמה באמצעות שגרירות אקוודור להשגת תמיכה בין-לאומית רחבה בנושאים כגון שינויי אקלים, ניצול משאבי טבע, מינים פולשים, ציד לא־חוקי, ולאחרונה, המאבק נגד מוצרי פלסטיק ופסולת ימית, על מנת להפוך את גלפגוס לשטח של פיתוח בר־קיימא עד שנת 2030.

התערוכה הוצגה במוזיאון בין ספטמבר 2019 לספטמבר 2020.

יעניין אותך גם

כל הזכויות שמורות למוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden