07:22
המוזיאון סגור עכשיו
הפתיחה הבאה היום ב 10:00
הדפסהשיתוף
  • פרפראים
    CETAF מתכנס בנובמבר 2022 במוזיאון הטבע

CETAF מתכנס בנובמבר 2022 במוזיאון הטבע

מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט מארח את הקונסורציום האירופאי לאוספי טבע CETAF

הקונסורציום האירופאי לאוספי טבע (ביולוגים וגיאולוגים) הינו הארגון המוביל בתחום הטקסונומיה וביולוגיה סיסטמתית באירופה. חברים בארגון 71 מוסדות של מוזאוני טבע, גנים בוטנים ומרכז מחקר מגוון ביולוגי המייצגים 22 מדינות. הקונסורציום למעשה מאגד תחתיו בהערכה כ 1.5 ביליון פרטי אוסף הכוללים כ 80% מהמינים המוגדרים בעולם.

בכדי לנהל, לחקור ולפתוח את כל האוספים האלה, נדרשת מומחיות מדעית בתחומים שונים והמוסדות החברים בקונסורציום כוללים ביחד למעלה מ 5000 מדענים העובדים בהם. בלב העשייה והמחקר ממוקם תחום הטקסונומיה (ענף במדע העוסק בהגדרה, תיאור ומיון של אורגניזמים הכוללים את כל הצמחים, בעלי החיים והמיקרו-אורגניזמים על פני כדור הארץ), המדע החיוני להבנת מגוון ביולוגי, מחקרים אבולוציונים ושחזור ההיסטוריה של החיים על פני כדור הארץ

מדע הטקסונומיה הינו גם אבן יסוד התומכת בתחומים נוספים במדעי החיים כגון אקולוגיה, גנטיקה וביוכימיה. מדע יישומי ותעשייה כגון חקלאות, יערנות, דגה, תיירות אקולוגית ופארמה נסמכים גם הם על טקסונומיה. על ידי הנגשה של מצאי מינים בבית גידול מסוים, הטקסונומיה הופכת לדרישה מקדימה לשימור מגוון מינים, קיימות ופיתוח וניטור של השפעת שינויי האקלים. בכך לקונסורציום ישנו תפקיד מהותי בטיפול בחלק קריטי מאתגרי החברה המודרנית כיום.

דגים

מטרות הקונסורציום:
לקדם ולהנגיש מחקר מבוסס אוספים באירופה.
לאמץ שיתופי פעולה אזוריים.
להוות קול לטקסונומיה וביולוגיה סיסתמטית באירופה.

האסיפה של הקונסורציום, המתכנסת בחודש נובמבר בישראל, מהווה את נקודת המפגש העיקרית של המוסדות המובילים באירופה בתחום הטקסונומיה ואוספי הטבע. במפגש דנים בטכנולוגיות חדשות, שיטות וסטדנדרטיזיה של האוספים כמו פיתוח שיתופי פעולה, יצירת תשתיות משותפות להכשרה ושיתוף ידע. אירוח הכנס במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט במשכנו החדש מאפשר לנציגי  המוסדות החברים בארגון, להכיר את המוזיאון, את האוספים, את המחקר ובעיקר את החוקרים הפועלים כאן. חשיפה כזו תאפשר יותר שיתופי פעולה מדעיים ותמקם את המוזיאון בחזית ביחד עם המוסדות המובילים בתחום.

האסיפה תתכנס למשך יומיים בישראל 23-24 בנובמבר 2022. ביום הראשון באוספי הטבע באוניברסיטה העברית וביום השני במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט.

 

יעניין אותך גם

כל הזכויות שמורות למוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden