05:53
המוזיאון סגור עכשיו
הפתיחה הבאה היום ב 10:00
הדפסהשיתוף
  • יום דרווין
    יום דרווין במוזיאון הטבע

יום דרווין במוזיאון הטבע

מוזיאון הטבע חוגג את יום דרווין יחד עם הקהילה המדעית ברחבי העולם, ומזמין אתכן ואתכם להצטרף לחגיגה!

יום דרווין מצוין מדי שנה ביום ההולדת של צ'ארלס דרווין, אבי תיאוריית האבולוציה, בשל תרומתו האדירה למדע. תיאוריית האבולוציה מסבירה את ההיסטוריה, המגוון, ההתאמות והמורכבות של החיים על פני כדור הארץ.

השנה נציע מגוון פעילויות לכל המשפחה בסימן אבולוציה:

סיור במוזיאון הטבע בנושא אבולוציה

אין תופעה בביולוגיה שאי אפשר להסבירה לאור האבולוציה. נסייר בכמה מתערוכות המוזיאון ונגלה עדויות לתהליכים האבולוציוניים, המביאים להתפתחותן של התאמות של מינים שונים לבית הגידול שלהם ולאורח חייהם. בנוסף, נבחן בעלי חיים דומים זה לזה ונגלה: האם הדמיון נובע מאב קדמון משותף או מהתאמה לאורח חיים דומה?

סיור מודרך במוזיאון, כלול במחיר הכניסה. מספר הכרטיסים מוגבל.

>> לכרטיסים

סיור בגן הבוטני: בעקבות ההיסטוריה האבולוציונית של צמחים

תולדות החיים על פני כדור הארץ הם גם תולדות התפתחותם של הצמחים. מחיידקים פוטוסינתטיים, דרך טחבים ושרכים ועד העצים, נשזרים הפרקים של התפתחות עולם הטבע, כפי שאנחנו מכירים אותו כיום. במהלך הסיור נכיר צמחים שמהווים ציוני דרך בהיסטוריה האבולוציונית של החיים על פני כדור הארץ.

>> לכרטיסים

חקרטבע אבולוציה

חקרטבע היא סדנה משפחתית מיוחדת במינה, המיועדת לפעילות משותפת של מבוגרים וילדים, ובה חוקרים מקרוב מוצגים ותופעות. ביום דרווין נקדיש את הסדנה לתופעות ולתהליכים אבולוציוניים.
בסדנה מגוון תחנות, המציעות התבוננות מקרוב בפרטים קטנים כגדולים, שימוש בציוד מדעי מתקדם, מוצגים שאפשר לגעת בהם ו"חיות נייר".

הפעילות היא משותפת לילד/ה או שניים, מגיל 6 ומעלה, יחד עם מבוגר/ת.

>> לכרטיסים

הרפתקה במוזיאון בנושא אבולוציה

הביקור במוזיאון הוא הרפתקת גילוי וחקר. לכבוד יום דרווין הכנו עבורכם מסע מרתק דרך תיאוריית האבולוציה. במבואת המוזיאון תוכלו להצטייד ב"חוברת מסע", שבעזרתה תחקרו את תערוכות המוזיאון דרך עיניו של דרווין ועיניהם של חוקרי אבולוציה בדורות שאחריו.

הפעילות היא משותפת לילד/ה או שניים, מגיל 6 ומעלה, יחד עם מבוגר/ת, ומיועדת גם למבוגרים.

יעניין אותך גם

כל הזכויות שמורות למוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden