07:36
המוזיאון סגור עכשיו
הפתיחה הבאה היום ב 10:00
הדפסהשיתוף
  • תמונות מוגדלות של חרקים
    חנוכה 2019 במוזיאון

חנוכה 2019 במוזיאון

  • סיורים, סדנאות ושעות פתיחה מיוחדות

בחופשת חנוכה 2019, מיום שלישי 24.12 ועד יום שני 30.12 נציע מגוון פעילויות לקטנים ולגדולים בשעות פעילות ארוכות מהרגיל ועם התערוכות החדשות:

שעות הפתיחה בימים 30-24 בדצמבר 2019: ימים ג', ד', ה', שבת, א', ב' 10 – 18; יום ו' 10 – 14
לעמוד האירועים לפי תאריכים ולרכישת כרטיסים הקליקו כאן

תערוכה חדשה: "חרקים ובגדול"
מתי? בכל שעות הפעילות של המוזיאון
מה? חרקים כפי שלא ראיתם מעולם: בתערוכה שהושאלה ממוזיאון הטבע של אוניברסיטת אוקספורד, מוצגים תצלומים בגודל אשר נע בין 75 ס"מ רוחב על 100 ס"מ גובה ועד כ270 ס"מ על כ-180 ס"מ גובה, המאפשרים ללמוד בבהירות על יופיים של חרקים מנקודת מבט חדשה. החרקים נראים במלוא הדרם, והצופה זוכה לראות בבהירות פרטי פרטים מקרוב ולחוות בדרך ייחודית את יופיו של עולם הטבע.
מיועד לגילים: לכל המשפחה.
חשוב לדעת: התערוכה מוצגת בקומת הגלריה המתחלפת של המוזיאון.
מחיר: במחיר הכניסה למוזיאון.
את התצלומים בתערוכה, מלווים מוצגים מאוסף החרקים הלאומי של ישראל. האוסף כולל כשלושה מיליון פריטים מכל רחבי העולם, בדגש על הפאונה הישראלית העשירה, המונה כ- 20,000 מינים. הפרט המוצג לצד כל תצלום שייך למין המצולם או למין קרוב או דומה לו,  ונועד להציג למבקרים את החרק בגודלו הטבעי. מוצגים נוספים והמקרא המלווה אותם מספקים דוגמאות לחרקים מישראל ומהעולם,  לצד מידע על תופעות מרתקות בעולם החרקים בכלל.
במהלך חופשת חנוכה נציע הדרכה יומית בתערוכה. ההדרכה כלולה במחיר הכרטיס למוזיאון, אך  מותנית בהרשמה מראש על בסיס מקום פנוי. ההדרכות יתקיימו בשעות 12:00 ו-16:00, מלבד בשישי אז יתקיימו בשעות 10:30 וב-12:00.חרקים ובגדול

תערוכת חוצות: "עולם החי באיי הגלפגוס"
מתי? ללא הגבלת שעות. התערוכה ניצבת ברחבת הכניסה למוזיאון וניתן להגיע אליה גם כשהמוזיאון סגור.
מה? תערוכת "עולם החי באיי הגלפגוס" הוקמה ביוזמת שגרירת אקוודור בישראל, מריה גבריאלה טרויה. איי גלפגוס הם קבוצת איים געשיים באוקיינוס השקט, באזור קו המשווה. הם שייכים לרפובליקת אקוודור, אך נמצאים במרחק של כמעט 1,000 קילומטרים מחופיה ומושפעים מאוד מהסביבה הימית.
מחיר: ללא תשלום.
התערוכה מורכבת מ- 32 תמונות של בעלי חיים ונופי טבע מרהיבים שצילם ג'ונתן גרין, ביניהן מינים רבים של בעלי חיים אנדמיים כמו קורמורן גלפגוס ואיגואנת גלפגוס יבשתית. עוד ניתן לראות את קשת דארווין וסלע פינאקל, כרישים, צבי ים ועופות ימיים אחרים.

עולם החי באיי הגלפגוס

סדנה: "פטריות אחרי הגשם": הצצה לעולם הפטריות 
מתי? ימים ד', ה' 26-25 בדצמבר בשעות 10:30, 12:30| הסדנא בוטלה בשל מיעוט גשמים
מה: משתתפי הסדנה ייחשפו למיני פטריות שייאספו באותו שבוע ביערות, בשדות ובגנים. הם ילמדו  על מבנה הפטרייה וסימני זיהוי אופייניים. בסדנה יוצגו פטריות חיות ולצדן הסבר, תמונות וסרטונים לימודיים. המשתתפים מוזמנים להביא איתם פטריות שאספו בעצמם. חשוב לזכור שבמפגש בודד לא ניתן ללמוד מה אסור ומה מותר לאכול.
מיועד לגילים: 9 ומעלה
חשוב לדעת: קיום הסדנה מותנה במזג האוויר ובכמות הגשמים שירדו עד חנוכה.
משך הסדנה: 90 דקות, השתתפות בהרשמה מראש.
מחיר: כלול במחיר הכניסה למוזיאון אך מחייב הזמנה מראש.

סדנה: "חקרטבע"
מתי? בכל יום במהלך חופשת חנוכה (30-24 בדצמבר) בשעות 12:00, 16:30. ביום שישי 27.12 יתקיימו שתי סדנאות בשעות 10:00 ו-12:00. בשבת 28.12 תתקיים סדנה נוספת בשעה 9:30 בבוקר.
מה: סדנה משפחתית מיוחדת במינה, הכוללת ביקור במוזיאון ונועדה לאפשר לכל אדם לחקור את הטבע באופן עצמאי ופעיל. הסדנה מיועדת לפעילות משותפת של מבוגרים וילדים, ובה מגוון תחנות המציעות התבוננות מקרוב בפרטים קטנים כגדולים, שימוש בציוד מדעי מתקדם, מוצגים שאפשר לגעת בהם וערכות יצירה. משך הסדנה כ-50 דקות.
מיועד לגילים: 6 ומעלה בליווי מבוגר
חשוב לדעת: מספר המקומות בסדנה מוגבל, מומלץ לקנות כרטיסים מראש.
*לא תתאפשר כניסת פעוטות לסדנה.
מחיר: 20 ₪ לכל משתתף, בתוספת למחיר כרטיס הכניסה למוזיאון.
כל משתתף, כולל המבוגר המלווה, נדרש לכרטיס לסדנה.

סיורים: סיור בגן הבוטני
מתי? בכל יום במהלך חופשת חנוכה, בשעה 9:45 בבוקר.
מה: סיור מודרך בגן הבוטני, המשתרע על כ-34 דונם ובו מגוון של כ-3,800 מיני צמחים מיוחדים מהארץ ומרחבי העולם.
מיועד לגילים: הסיור המודרך מתאים לכל המשפחה.
חשוב לדעת: מספר המקומות בכל סיור מוגבל. מומלץ להצטייד במכנסיים ארוכים, דוחה יתושים ונעליים סגורות. משך הסיור המודרך עד 60 דק'. הסיור יוצא מלובי המוזיאון בשעה הנקובה בכרטיס שהוזמן. לאחר הסיור ניתן לבקר בתערוכות המוזיאון, בשעות הפעילות. הסיורים מתקיימים בהתאם לתנאי מזג האוויר.
מחיר: ההדרכה והכניסה לגן הבוטני בתוספת 30 ש"ח על כרטיס הכניסה למוזיאון (כרטיס משולב);
ילד מגיל שנתיים חייב בכרטיס.

סיורים: סיור בגן הזואולוגי
מתי? בכל יום במהלך חופשת חנוכה, בשעה 10:15 בבוקר.
מה: ביקור במוזיאון הטבע בשילוב סיור מודרך בגן הזואולוגי של אוניברסיטת תל אביב, הנמצא במרחק הליכה קצר מבניין המוזיאון. בסיור בגן הזואולוגי ניתן לראות בעלי חיים מארץ ישראל ומסביבתה, ולהשלים חוויה ייחודית של צפייה והתבוננות בבעלי חיים לצד חוויית הביקור בתערוכות מוזיאון הטבע.
חשוב לדעת: מספר המקומות בכל סיור מוגבל. מומלץ להצטייד בכובע ובשתיה. משך הסיור המודרך עד 60 דקות. הסיור יוצא מלובי המוזיאון בשעה הנקובה בכרטיס שהוזמן.
ניתן לבקר אחרי הסיור בתערוכות המוזיאון, בשעות הפעילות. הסיורים מתקיימים בהתאם לתנאי מזג האוויר.
מיועד לגילים: הסיור המודרך מתאים לכל המשפחה.
מחיר: ההדרכה והכניסה לגן הזואולוגי בתוספת 30 ש"ח על כרטיס הכניסה למוזיאון (כרטיס משולב);
ילד מגיל שנתיים חייב בכרטיס.


הצגה: מלך הטבע
מתי? 
שבת, 28.12.2019 בשעה 10:30 לכרטיסים
מה? אגדה ירוקה ומשעשעת המגוללת את סיפורה של נלין, נערה צעירה חובבת טבע, המקבלת הזמנות לבקר בארמונו של המלך ראג'ו, מלך הטבע. היא מתרגשת מאוד מארמונו של המלך המוקף טבע מרהיב, אך כשהיא מגיעה לארמון, היא מגלה שהמלך אינו יוצא כלל החוצה ושאין לו שום עניין בטבע.
היא מזמינה את המלך לטיול בממלכה, אך לכל מקום אליו הם מגיעים, המלך מוצא פגמים.
המלך לא מבין מה קרה לממלכתו היפה? האם הוא יבין שבטבע כל הדברים קשורים זה לזה?
שלכל חיה וצמח יש תפקיד? והאם הוא יבין שתפקידו של "מלך הטבע" הוא בראש ובראשונה – לשמור על הטבע! מחזה ובימוי: יערה רשף נהור; שחקנים: דניאל היב, דותן תבין/אלעד מזרחי; מוזיקה: אריאל קשת
חשוב לדעת: משך ההצגה כ-45 דקות
מיועד לגילים: מתאימה לילדים בגיל 3 – 7. ההצגה אינה מתאימה לילדים מתחת גיל 3.
מחיר: כרטיס להצגה משולב עם כניסה למוזיאון. 90 ₪ מחיר רגיל | 75 ₪ לאחר הנחה | 50 ₪ בלבד לילדים בגיל 3 – 5. כל מבקר צריך כרטיס.

יעניין אותך גם

כל הזכויות שמורות למוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden