16:17
המוזיאון סגור עכשיו
הפתיחה הבאה 25.03.2023 10:00
הדפסהשיתוף
  • יום המגוון הביולוגי הבינלאומי 22 במאי
    יום המגוון הביולוגי הבינלאומי

יום המגוון הביולוגי הבינלאומי

יום המגוון הביולוגי נחגג מדי שנה ברחבי העולם ב-22 במאי. ביום זה אנחנו מציינים את עושר החיים על פני הארץ ומתחייבים להמשיך ולשמור עליו

המגוון הביולוגי – מגוון צורות החיים על פני כדור הארץ – הוא המחולל והיוצר את התנאים שמאפשרים לכולנו – החיידק המיקרוסקופי, החיפושית, המדוזה, הכלנית, העכביש…  והאדם – לחיות על כוכב הלכת הייחודי שלנו.

השנה (2022) יום המגוון הביולוגי מוקדש למאמץ לבניית חיים משותפים וטובים לכל בני האדם ושאר היצורים על פני כדור הארץ. ב-2021 צויין יום המגוון הביולוגי באמירה כי  "אנחנו חלק מהפתרון". אמירה זו המשיכה את זו משנת 2020, שנת הקורונה, שבה נאמר כי "הפתרונות שלנו מצויים בטבע".

זו תזכורת לכך כי המגוון הביולוגי ממשיך להיות המענה לאתגרי קיימות רבים: למשבר האקלים, לבריאות, לביטחון המזון והמים ולחיים בני-קיימא. שמירה על המגוון בטבע צריכה להיות עניין רב חשיבות עבור כל אדם. יום זה מוקדש להוקרת ערכו של המגוון הביולוגי – מגוון צורות החיים שעל פני כדור הארץ, המאפשרים את קיום הטבע והאנושות כפי שאנחנו מכירים כיום.

במוזיאון הטבע אנו עמלים על התיעוד והמחקר של המגוון הביולוגי, על שמירת השטחים הפתוחים והטבע ועל הנחלת אהבת הטבע והידע עליו לציבור הרחב. השנה (2022) יתקיים לציון שבוע המגוון הביולוגי מופע חשיפה של האלבום הזואולוגי העברי הראשון: אגדה חיה. להזמנת כרטיסים >>

עוד על המגוון הביולוגי:

>> המרכז למגוון ביולוגי ימי (במדור מחקר)
>> להבין מגוון ביולוגי (יחידה במדור ללמוד)
>> משבר המגוון הביולוגי (יחידה במדור ללמוד)
>> על חמישה מינים (כתבה במדור לגלות)
>> מדד המגוון הביולוגי (כתבה במדור חדש בסביבה)
>> חקלאות תומכת סביבה (כתבה במדור חדש בסביבה)

 

יעניין אותך גם

כל הזכויות שמורות למוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden