16:49
הדפסהשיתוף
  • כריכה של האלבום אגדה חיה שחר אבן צור ומוזיאון הטבע
    אגדה חיה | האלבום הזואולוגי העברי הראשון

אגדה חיה | האלבום הזואולוגי העברי הראשון

  • כריכה של האלבום אגדה חיה שחר אבן צור ומוזיאון הטבע
    אגדה חיה | האלבום הזואולוגי העברי הראשון

אגדה חיה | האלבום הזואולוגי העברי הראשון

אגדה חיה – האלבום הזואולוגי העברי הראשון.
מיזם מוזיקלי זואולוגי של היוצר שחר אבן צור (מוניקה סקס) ומוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, אוניברסיטת תל אביב.

"אגדה חיה" מציג לקהל הרחב את הרעיון כי בטבע הישראלי (ובטבע בכלל) קיים מגוון רחב מאוד של בעלי חיים, תוך התמקדות ב"כוכבים" הפחות מוכרים של הטבע בארץ ובמאפיינים הייחודיים להם. צוות חוקרים במוזיאון סייע בבחירת בעלי החיים לאלבום וסיפק את המידע המדעי עליהם. אבן צור חקר, למד, כתב, הלחין ושר, התאים לכל דמות את הסגנון המוזיקלי שלה, ויצר אלבום ייחודי שהורים וילדים יכולים ליהנות ממנו יחד.

באלבום הראשון עשרה שירים, המוקדשים כל אחד לבעל חיים אחר: קוצן זהוב, בריום, נשפון פגום-אוזן, אילנית, נוטריה, קרקל, כחל, שממית חרמונית, הבלדה למלפפון הים ושיר הנושא "אגדה חיה". האלבום השני בעיצומו של תהליך ובנתיים יצאו ממנו שלושה שירים: תן זהוב, קיפוד מצוי ודרור הבית.

החיבור עם שחר אבן צור ("מוניקה סקס") התחיל משיר על חתולים ששחר כתב לגן של ילדיו. השיר הפך עד מהרה ללהיט היסטרי בבית אבן צור ובבתיהם של חברים ובני משפחה, ומשם הדרך לאוזנינו, כאן במוזיאון הטבע בתל אביב, היתה קצרה. הפגישה בין שחר לאנשי המוזיאון הולידה את האלבום הזואולוגי העברי הראשון.

בעלי החיים נבחרו בעזרתם של החוקרים והחוקרות במוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, אוניברסיטת תל אביב, שגייסו את מומחיותם כדי לסייע בבחירת בעלי חיים מקומיים, שבדרך כלל לא זוכים לעמוד באור הזרקורים.  על האיורים הופקד המאייר יניב אזולאי, שיצר דימויים שובי לב לכל חיה, תוך שימת דגש על בית הגידול הטבעי שלה ומאפייניה הביולוגיים.

במסגרת המיזם עוצב והופק ספר בעיצובה של ענבל ראובן. בספר ניתן לקרוא את השירים מנוקדים לצד "תעודת זהות" של בעלי החיים המככבים בו ולהינות מהאיורים המלאים. הספר נמכר בחנות המוזיאון וניתן להזמינו באתר החנות – כאן.

כל השירים באלבום זמינים להאזנה כאן >> דרך Apple Music, Spotify, Deezer ועוד.
לדף הפייסבוק של אגדה חיה >>
לעמוד האינסטגרם של אגדה חיה >>

'אגדה חיה' פותח את הראש ואת הלב שלנו לחיות קצת אחרות.

 

יעניין אותך גם

כל הזכויות שמורות למוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט
אזור תוכן, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden